Nihayeti Sırrı Çözüldü İşte Bilmediğiniz Gerçekler. Bu sorunlu yerin yıllardan beridir bilinmesi gizemi çözülememişti. Konu üzerine gerçek olan olmayan ve hala konuşulan bir çok tez düşünce yorum atıldı. Bu tarz şeylerin arasında yer alan bir tanesi sanırız ki çözümü göstermekteydi. Bu bölgenin, Atlantik okyanusundaki okyanus akıntıların etkisi ile meydana gelen doğalgaz kaynağını oluşturduğu düşünülmekte hatta doğalgaz yataklarının olduğu artık bilinmektedir. Bu esrarengiz bölge Bermuda Şeytan Üçgeni Olarak bilinir ve kaynaklarda adı bu şekilde yazılır. Bölgeden geçen maksimum sayıda uçakların ve gemilerin birden yok olması ve tekrar haber alınamaması üzerine araştırmalar yapılmıştır. Eskiden vapur ve uçak kaybolmaları için manyetik olduğu söylenirken şimdilerde ise okyanus akıntılarının etkisi ile oluşumu gerçekleşen doğalgaz kaynağına ev sahipliği yaptığı kabul edilen bölge olarak bahsedilir. Üzerinde çok çalışmalar yapılmış ve çok çabalar sarf edilerek emek harcanmış bir gündem mevzusudur aslen.

Resmi sirküler yazısındaki tarife nazaran bu esrarengiz bölge, Amerikan sahil koruması tarafınca 7 nolu bölge müdürlüğünün 5720 sayısı ile Bermuda Şeytan Üçgeni yada bermuda şeytanı olarak hayal ürünü Atlantik de açıklanamayan sebeplerden ötürü uçak, tekne ve gemilerin çok fazla yok olması diye açıklanır. Bir türlü açıklık getirilemeyen bu esrarengiz olay içinde yüksek oranda bilim adamlarının da yer aldığı kişiler tarafından olağan üstü güçlerin yapmış oldurumu olarak tahmin edildi ve öyle olabileceği düşünüldü.  Bu bölgede dünya dışı varlıkların ziyaret edildiği ve onların bırakmış olduğu enerji ile olayların gelişmiş olabileceği var sayılanlar arasında ve Kristof Kolomb’un tutmuş olduğu günlük sayfalarında gökyüzünde uçak gibi tanınmaz cisimlerin yer aldığı söylenmektedir.

Son birkaç yıldır dilden dile dolaşan ve bu esrarengiz olayın çözüldüğü konuşulan mevzu ise kesinlik olarak bir doğalgaz cilvesinden ibaret olduğu vurgulanır. Yer altından çıkan ve fışkıran doğalgaz yalnız kara parçalarından çıkmaz aynı zamanda okyanus tabanından da çıkabilirler. En mantıklı açıklaması ise bilinmiş olduğu üzere deniz tabanları da üzerleri su ile kaplanmış bir kara parçalarıdır. Bunların araştırılmasına vesile olan Bermuda Şeytan Üçgeni sayesinde bu konu çok geniş çaplı olarak ele alınmıştır. Olayın nasıl ve ne şekilde gelişebileceği tayyare, tekne ve gemilerdeki bir anda yok oluşun nasıl gerçekleşebileceği mantıklı şekilde ele alınmıştır. Bu üçgen denince akla ABD’nin güneydoğu kıyılarında yer alan Atlantik okyanusunun gizemi hatırlanır ve bilinir. Bu olayın gelişmesi ile kayıp kıta olarak bilinen Atlantis orada bulunarak bu fikir paralel gösterilmesi üzerine Atlas okyanusu ismini alır. Düşünüldüğü süre inanılması zorluk derecesi yüksek bu olay karşısında birde dile getirilen var sayımlar içinde dünya dışı varlıkların o bölgeyi ziyaret ediyor olması bile ayrı bir tartışmadır aslen.