Hepimizin merak ettiği soru bu öteki dünya yani ölüler dünyası ile iletişim mümkün mü gelin bu sorunun cevaplarını aşağıdaki bilim adamları ve deneylerle açıklayalım.

THOMAS EDİSON yaşadığı yüzyılın en önemli bilginidir. ABD’ya ilk elektrik ışığını getirmesi, ününe iyice ün kattı. 73 yaşındaki mucit, üzerinde çalıştığı son aletin ölülerle mevzuşmak için çok önemli olduğunu bir radyo kanalında açıklayınca yer yerinden oynadı.

EDİSON’un açıklaması şöyleydi: “Eğer kişiliğimiz ölümden sonra da yaşayabiliyorsa, dünyada kazandığımız bilgiyi, anıyı ve zekayı saklaması mümkün ve mantıklıdır. Bu nedenle ölüm dediğimiz olaydan sonra da kişiliğimiz devam ediyorsa dünyada bıraktıklarımızla ilişkiye geçmek isteyecektir. Bu kişiliğin maddeyi de etkileyeceği düşüncesindeyim; bu mantık doğruysa yeterince duyarlı bir alet yaparsam bu ilişkiyi kaydedebilirim.

TEYBE Konuşan Ölü İnsanlar

THOMAS EDİSON’un ölümünde sonrasında yaşanan bir tesadüf, büyük bilim insanının son çalıştığı aleti ve sözlerini kanıtlama eder nitelikteydi. Ünlü İsveçli ressam, müzisyen ve film yapımcısı FRİEDRİCH JÜRGENSON, ıssız bir yerde kuşların sesini teybine almıştı; evine dönüp çalışmalarını dinlemek için teybini çalıştırdığında kuş seslerinin yanında zayıf insan sesleri de geliyordu; bu sesler Norveç ve İsveççe konuşarak aralarında kuşları tartışıyorlardı.

Vakaı rastlantı olarak bulan JÜRGENSON, bir radyo dalgasının karıştığını düşündü ve yine bir tecrübe etme meydana getirmeye karar verdi. Bu kez daha değişik sesler duydu; bu sesler ona sesleniyor, kendilerinin ölmüş akraba ve dostları olduklarını söylüyorlardı. Uzun çalışmalar ve deneyimlerden sonra 1968’de (KAİNATTAN SESLER) adlı kitabını yazdı. Bu kitap, tüm dünyada büyük yankılar yarattı; Alman hükümeti FREİBUR Üniversitesi parapsikoloji başkanının bulunmuş olduğu bir ekibe harcamalarının hükümet tarafından karşılanacağını söyleyerek profesör ve bilim adamlarının konuyla ilgili araştırmalar yapmasını istedi.

Alınan neticelerde bilim adamlarının raporlarında şunlar yazılıydı: Fabrikadan yeni çıkmış kasetle sessiz ortamlarda kayıt yapılıyor; kaset dinlendiğinde tanımlanan kelimelerle konuşan insan sesleri duyuluyor; bu seslerin kökeni çağdaş bilimce açıklanamıyor ve bu seslere “hiçbir yerden gelen sesler” adı veriliyor. Alman profesör HANS BENDER, bu raporun sonuna şunu ekleyerek deneyleri hükümet yetkililerine teslim ediyor: “Bu vaka insanlık için nükleer fizikten bile önemlidir.”

NASA DA BU OLAYLARDAN HABERDAR

olay Nasa’nın da ilgisini çekiyor. CAPE KENNEDY’den iki mühendis, görevlendirilmiş bilim adamlarını ziyarete geliyor; ekibin çalışmalarını, aletlerini ve yapılan deneylerini inceleyen ziyaretçiler, sorular sorduktan ve akıl da verdikten sonra hiçbir açıklama yapmayarak ABD’ya geri dönüyorlar.

Görevli ekip şöyle düşündü: NASA’dakilerin konuyla ilgili bilgileri vardı, kim bilir onlar o etkin kayıt aletleriyle ne sesler alıyorlardı. Nereden köken alırsa alsınlar, profesör ve bilim adamlarından kurulu bu ekibin kainattan aldıkları sesler parapsikoloji alanında adeta çığır açtı.

Konu ile Alakalı Arama Sorguları:

  • ölüler düşünür mü
  • cın seytan hıkayelerı kategorısı
  • Dunyаdа yаsаnmis pаrаnormаl hаdisеlеr