Rüya esnasında ferdin çevreının kuşatılarak ablukaya alındığını görmesi, bireyin mevcud düşmanları tarafından işine sekte vurulacağına, işlerinin bozulacağına ve rakipleri yüzünden büyük zararlara uğrayacağına delalet eder.

Ferdin rüyasında ablukaya alındığını görmesi, işinizde ya da hayatınızın herhangi bir alanında sizi çekemeyen insanoğluın olduğuna ve sizin işlerinizi engellemek ve bozmak için uğraşacağına işarettir.

Rüyada, kişinin çevreındaki ablukayı aşarak bu durumdan kurtulduğunu görmesi, işinde ve özel yaşamında ilerlemesi ve para kazanması için hiçbir engelinin kalmadığına işarettir.

Rüya esnasında ablukadan kurtulduğunu görmek, hem yaşamış olduğunız problemlerı halledeceğinize aynı zamanda başarılı olmanız için önünüzde aslabir engel kalmayacağına işarettir.

Rüyasında çok sevdiği bir ferdin kuşatım içinde bulunduğunu ve onu kurtarmak için kendisinden yardım beklediğini görmek, mali durumu bozuk bir kimsenin sizden borç para isteyeceğine yahut maddi herhangi bir mevzuda yardım isteyeceğine işarettir.

Rüyada bireyin, sevmediği insanları ablukaya alması, ferdin gerçek yaşamındaki düşmanlarını gözetmesine, onları kontrol altında tutmasına, iş ve fikirlerinde değişim göstereceğine, yapacağı işlerden pozitif yönde sonuçlar alacağına ve kendinden daha kesin olacağına işarettir.

Başka bir deyişle de, rüyada bireyin sevmediği tanıdıkları tarafınca kuşatılıp kuşatım altına alınması, sindirim rahatsızlığı ve kabızlık çekeceğine delalet eder.