Rüyada deve görmek deve sütü içmek veya deve ile yolculuk yapmanın tabiri aşağıda yazılmıştır.

Rüyada deve görmek yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, deveye binmek bekâr kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka işarettir.
Rüyada deveyi kendi bahçe yada duvarında görmek, hayır, bereket ve sevince işarettir. Başarı, Kısmet, para, murattır. Deve çölde görülürse umulmayacak kadar büyük zenginliktir. Yere çöken deve tüm problemlerın biteceğine işaret eder.

Bir başka rivayete nazaran de: Bir kimsenin rüyada dişi develere haiz olduğunu görmesi, otorite sahibi olmaya işarettir. Dişi deveye haiz olduğunu görmek, akıbetin güzelliğine, din ve dünyaca selamete işarettir.

Rüyada devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki biroldukça deve Sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura işaret eder.

Rüyada Deve ile uğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Dişi devenin etiş hanım tarafınca gelecek dünyalığa, , Develerin kavgası saltanat mücadelesine, Devenin dar bir yerden geçmesi bidat işlemeye, Deveci vali ya da komutana, kaptana ve araç sürücüsüne delalet eder.Danyal Aleyhisselama nazaran: Rüyada kızgın bir deve görmek asil bir erkeğe delalet eder. Rüyasında kendi malı olan biroldukça develeri otlattığını gören, bir yere Amir olur ve sözü geçer. Rüyada deve hanım hizmetçiye de delalet eder.

Devenin cesedinden kan akmış olduğunı görmek, mutluluk ve nimete; yularından tutup bir deveyi götürmüş olduğunü görmek, bir birey ile düşmanlığa; bir hanımın deveye binmiş ve istediği yere sürdüğünü görmek, evleneceğine ve kocasının kendisine saygılı ve itaatli olacağına; devesinin başka bir deveyi çektiğini görmek, devlet büyüğünden mal ve nimet alacağına; deve derisi görmek, yarar bulacağına; bir rivayete gore mirasa konacağına delalet eder

 

Konu ile Alakalı Arama Sorguları:

  • hamile birinin rüyada deveye binmesi
  • ruyada deve dolması yaptığını görmek anlamı
  • ruyada hacda deveye binmek